پارلمان انتخابات شوراهای اسلامی انتخابات شورای اسلامی

پارلمان: انتخابات شوراهای اسلامی انتخابات شورای اسلامی انتخابات ریاست جمهوری پنجمین دوره انتخابات نامزدهای انتخاباتی انتخابات شورای شهر

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ‌ اکنون نوبت عربستان است / سیاست وزارت خارجه صبر در برابر بداخلاقی‌هاست ، قاسمی

سخنگوی وزارت خارجه صبح روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران گفت: مواضع ما در ارتباط با انجام همه پرسی در اقلیم کردستان روشن است.  

‌ اکنون نوبت عربستان است / سیاست وزارت خارجه صبر در برابر بداخلاقی‌هاست ، قاسمی

قاسمی: اکنون نوبت عربستان است / سیاست وزارت خارجه صبر در برابر بداخلاقی هاست

عبارات مهم : ایران

سخنگوی وزارت خارجه صبح روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران گفت: مواضع ما در ارتباط با انجام همه پرسی در اقلیم کردستان روشن هست.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران بر روی حفظ حاکمیت ملی و تمامیت ارضی عراق تاکید دارد، در پاسخ به این پرسش که بعضی از مقامات اقلیم کردستان به بیانات سرلشگر باقری مدیر ستاد کل نیروهای مسلح در مورد بحث رفراندوم در اقلیم کردستان تصویر العمل نشان داده و آن را مداخله جویانه عنوان کرده اند گفت: صحبت های ایشان دقیق و به جا بوده است و همان طور که گفتم مواضع کشور عزیزمان ایران در ارتباط با برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان روشن و واضح است.

‌ اکنون نوبت عربستان است / سیاست وزارت خارجه صبر در برابر بداخلاقی‌هاست ، قاسمی

این دیپلمات کشورمان هم چنین در تصویر العمل به سفر مدیر ستاد کل نیروهای مسلح به ترکیه و دیدار او با تعدادی از مقامات عالی رتبه این کشور گفت: این سفر یک جهش و گام تکاملی در روند روابط بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و آنکارا بود و ما این سفر را به فال نیک می گیرم.

قاسمی سفر رییس ستاد کل نیروهای مسلح به ترکیه را موفق و بی نظیر خواند.

سخنگوی وزارت خارجه صبح روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران گفت: مواضع ما در ارتباط با انجام همه پرسی در اقلیم کردستان روشن است.  

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه با اشاره به انجام تغییراتی در ساختار اداری وزارت خارجه که از سوی محمد جواد ظریف اعلام شد گفت: “تاپ چارت” وزارت امور خارجه مصوب شده است است.

تشکیل معاونت های تازه سیاسی، اقتصادی و دوام معاونت های کنسولی و حقوقی، بین المللی

بهرام قاسمی همچنین در بخش دیگری از صحبتهای خود با ارائه توضیحاتی در مورد تاپ چارت وزارت خارجه افزود: با استفاده از تجارب گذشته و نیازهای کنونی و الویتیهایی که ایجاد شده است تغییراتی در چارت وزارت خارجه ایجاد شده است است.

‌ اکنون نوبت عربستان است / سیاست وزارت خارجه صبر در برابر بداخلاقی‌هاست ، قاسمی

وی با بیان اینکه براساس این تغییرات سه معاونت منطقه ای اروپا و آمریکا، آسیا و اقیانوسیه و خاورمیانه و شمال آفریقا در قالب یک معاونت سیاسی فعالیت می کنند، تصریح کرد: این معاونت به همراه معاونت دیپلماسی اقتصادی مجموعه ادارات کلی که در حوزه دو جانبه کار می کنند را مدیریت می کنند.

این مقام مسئول در وزارت خارجه با بیان اینکه معاونت بین المللی و حقوقی در جای خود فعالیت خواهد کرد و البته یک بخش از این معاونت جدا می شود گفت: معاونت کنسولی نیز براساس شرح وظایفش ادامه فعالیت خواهد داد . البته ممکن است تغییراتی در نام آن ایجاد شود.

سخنگوی وزارت خارجه صبح روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران گفت: مواضع ما در ارتباط با انجام همه پرسی در اقلیم کردستان روشن است.  

وی ادامه داد: دو مرکز سخنگو و دیپلماسی عمومی و رسانه ای و همچنین مرکز آموزش و پژوهش با تغییراتی به روند فعالیت خود ادامه می دهند. معاونت اداری نیز به مانند قبل مشغول به کار خواهد بود.

موضوع عوض کردن آقای خوشرو مطرح نیست

‌ اکنون نوبت عربستان است / سیاست وزارت خارجه صبر در برابر بداخلاقی‌هاست ، قاسمی

قاسمی در بخش دیگری از نشست خبری اش با خبرنگاران در مورد اخبار انتشار یافته راجع به عوض کردن غلامعلی خوشرو نماینده دائم کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل متحد گفت با بیان این که “اطلاعی از این عوض کردن ندارم” افزود: تا جایی که من می دانم چنین بحثی مطرح نیست.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در ارتباط با روابط کشور عزیزمان ایران و عربستان و اینکه در دولت دوازدهم عوض کردن در روابط دو کشور ایجاد خواهد شد یا نه، گفت: همانطور که می دانید روابط یک عنوان دو طرفه هست. ما (ایران) کارها مورد نیاز را انجام داده ایم وامیدواریم مقامات عربستانی با واقع بینی بیشتری شرایط منطقه را تجزیه و تحلیل کنند.

وی با اشاره به آمادگی کشور عزیزمان ایران جهت کمک به ارتقای روابط باکشورهای پیرامونی و ایجاد امنیت در منطقه تصریح کرد: امنیت منطقه موضوعی مهم جهت کشور عزیزمان ایران هست. ما امنیت را فقط جهت خودمان نمی خواهیم بلکه کل امنیت منطقه جهت مان مهم است و همه کشورهای منطقه باید به این عنوان توجه کنند.

قاسمی در پاسخ به این پرسش که کشور عزیزمان ایران چه اقداماتی را انجام داده هست، گفت: همانطور که اشاره کردم ما کارها مورد نیاز را انجام داده ایم و اکنون نوبت عربستانی هاست که گام های بیشتری بردارند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هفته گذشته وزیر کشور عراق در سفر به پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرده بود که عربستان از این کشور خواسته بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض میانجی گری کند و بعد از چند روز مقامات عربستانی این سخن را تکذیب کردند؛ نظر کشور عزیزمان ایران در ارتباط با این پرسشها چیست؟ تصریح کرد: علاقه مند نیستم در مورد آنچه که در ارتباط با بیانات وزیر کشور عراق مطرح شد صحبت کنم.

از روابط کشورهای همسایه با یکدیگر از جمله روابط عراق و عربستان استقبال می کنیم

این مقام وزارت خارجه در مورد روابط عراق با عربستان گفت: آنچه که در رسانه ها در ارتباط با عربستان و عراق مطرح شده است به این دو کشور باز می گردد و ما علاقه مند هستیم که کشورهای پیرامونی مان بتوانند با یکدیگر روابط مطلوب و حسنه داشته باشند و از روابط کشورهای همسایه مان با یکدیگر از جمله روابط عراق و عربستان استقبال می کنیم.

قاسمی در مورد نشست آستانه نیز گفت: نشست آستانه 6 به زودی انشاالله در شهریورماه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به تاثیرات نشست های آستانه در تحولات بحران سوریه و با بیان اینکه این نشست ها جایگزین دیگری نداشته هست، گفت: همکاری سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در غالب نشست های آستانه در مورد عنوان سوریه ادامه دارد و اقداماتی که تا کنون در این نشست ها صورت گرفته به عنوان ابزاری موثر و کارآمد می تواند به حل بحران سوریه کمک کند.

قاسمی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد ارتباط سفر سرلشکر باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح به ترکیه و ارتباط آن با نشست های آستانه گفت: من علاقه ای ندارم که سفر آقای باقری به ترکیه را به پرسشها آستانه گره بزنم. آستانه روند خاص خود را طی می کند و امیدواریم که بتواند گام های بلند و بیشتری جهت حل بحران سوریه بردارد.

این دیپلمات کشورمان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بعضی از خبرگزاری های خارجی اعلام کردند که ایران، روسیه و ترکیه می خواهند عملیات نظامی مشترکی در ادلب سوریه برگزار کنند گفت: این پرسش را از کسانی بپرسید که این مباحث را مطرح کردند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که کشور عزیزمان ایران جهت انتقام از خون شهید محسن حججی امکان دارد که عملیات نظامی جدیدی در سوریه انجام دهد؟ تصریح کرد: در این ارتباط در چند روز گذشته مقامات نظامی کشور اظهارنظر کرده اند.

کویت از وارد کردن اتهامات نادرست به کشورهای همسایه بپرهیزد

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا در مورد اتهامات بعضی از رسانه های کویت علیه کشور عزیزمان ایران از جمله ارتباط کشور عزیزمان ایران و سفارت کشورمان در کویت با گروه العبدلی و اینکه بعضی از اعضای این گروه به کشور عزیزمان ایران فرار کرده اند و یا در سفارت کشور عزیزمان ایران جلسات خود را برگزار کرده اند؟ گفت: این بار اول نیست که رسانه های کویتی اخباری کذب، دروغ و بی ربط علیه کشور عزیزمان ایران منتشر می کنند و بعد دروغ بودن این اخبار روشن و مشخص می شود. آنها در گذشته ادعای غلطی مطرح کرده بودند که اعضای یک گروه (العبدلی) به کشور عزیزمان ایران فرار کرده اند و یا در سفارت کشور عزیزمان ایران پناه گرفته اند ولی دیدیم که دولت کویت اطلاع رسانی کرد و این اخبار را نادرست عنوان کرد.

این دیپلمات کشورمان تاکید کرد: مناسب است که دولت کویت از مکانیزم های قانونی خود در مورد اتهامات غلطی که بعضی از رسانه های کویتی مطرح می کنند، استفاده کند و آنها را ترغیب کند که با واقع بینی و راستگویی به پوشش اخبار منطقه بپردازد و از وارد کردن اتهاماتی نادرست به کشورهای همسایه خود بپرهیزد.

دلجویی نماینده خرمشهر از ظریف

قاسمی در این نشست مطبوعاتی در پاسخ به سوالی در مورد بیانات نماینده خرمشهر در روز چهارشنبه هفته گذشته علیه محمدجواد ظریف تصریح کرد: وزارت خارجه و شخص آقای ظریف در طول 4 سال گذشته نشان داده اند که در مسیر اخلاق حرکت می کنند، صبور هستند و ناملایمات را تحمل می کنند و منافع ملی را بر هر چیز دیگری ارجح می دانند.

وی در ادامه تصریح کرد: در روز شنبه نماینده ای که شما اشاره کردید در مجلس پیش آقای ظریف رفت و از ایشان دلجویی کرد. سیاست وزارت خارجه همواره صبر و مقاومت در برابر بداخلاقی هایی بوده که انجام گرفته و ما این سیاست را ادامه می دهیم.

قاسمی تحلیل ها و اظهارنظرهای بعضی از تحلیلگران و مقامات آمریکایی در مورد اینکه در دوران پساداعش، کشور عزیزمان ایران ترساندن منطقه است را نابجا و غلط بیان کرد و افزود: آنها می دانند که چه کشوری با چه توانی در منطقه در برابر داعش ایستاده و با این گروه های تروریستی مبارزه می کند. اگر تلاش های کشور عزیزمان ایران نبود اتفاقات تروریستی که گه گاه در بعضی از کشورهای اروپایی و سایر نقاط دنیا رخ می دهد، زیاد از این بود. مبارزات کشور عزیزمان ایران با داعش جدی و موثر بوده و کشور عزیزمان ایران به صورت مقتدر و توانمند در این عرصه حضور داشته است.

وی افزود: بعضی از این اظهارنظرها در جهت پروژه کشور عزیزمان ایران هراسی و وحشت آفرینی از کشور عزیزمان ایران صورت می گیرد که اظهارنظرهایی نادرست و غلط است.

این دیپلمات ارشد کشورمان در پاسخ به این پرسش که اگر ترکیه بخواهد مجددا به سوریه حمله کند و تمامیت ارضی این کشور را نقض کند، تصویر العمل کشور عزیزمان ایران چه خواهد بود، تصریح کرد: در مذاکرات طرفین بر حفظ تمامیت ارضی سوریه و عراق تاکید شده است و دو طرف در این زمینه اتفاق نظر دارند.

وی همچنین در مورد نقش مساجد در ایجاد وحدت بین مسلمین گفت: مساجد نقش مهمی در ایجاد همگرایی بین مسلمانان دارند و در آینده باید از این کانون به صورت بهتر و مناسب تر در جهت ایجاد وحدت بین مسلمانان استفاده کرد.

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه کشور عزیزمان ایران تا کنون از کشوری جهت میانجی گری بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض کمک خواسته است و به طور کلی نظر کشور عزیزمان ایران در مورد اظهار میل به بعضی از کشورهای جهت میانجی گری بین دو کشور چیست؟ گفت: سیاست اعلامی ما مشخص است و ما از هر تحولی که بتواند به کم کردن تنش های موجود در منطقه منجر شود، استقبال می کنیم.

این دیپلمات کشورمان بار دیگر تاکید کرد: روابط دو کشور همواره موضوعی دو جانبه است و یک سویه نیست. هر دو کشوری که دارای تنش هستند باید به شرایط خاص برسند که مراحلی را جهت کم کردن تنش شروع کنند.

وی با بیان این که فکر می کنم استفاده از لفظ کمک خواستن امر درستی نیست در بخش دیگری از صحبت های خود به تمایلات بعضی از کشورها جهت میانجی گری بین کشور عزیزمان ایران و عربستان اشاره کرد و گفت: تا کنون در این مدت بعضی از کشورها در این زمینه صبحت هایی را داشته اند و اظهار میل به کرده اند که گام هایی بردارند و کشور عزیزمان ایران نیز با توجه به سیاست های صلح جویانه خود این تلاش ها را نفی نکرده هست، ولی در عمل کارها آن کشورها با موفقیت هایی همراه نبوده است.

قاسمی تاکید کرد: همان طور که قبلا نیز گفته ایم بسیار مهم است که دولت ریاض با واقعیت های موجود در منطقه بیش تر آشنا شود و خود را با این موقعیت ها همسو کند.

وی هم چنین در پاسخ به سوالی در ارتباط با کمک وزارت خارجه به زندانیان ایرانی خارج از کشور تصریح کرد: به طور عمومی نمایندگی های کشور عزیزمان ایران در خارج از کشور تمهیداتی را در مورد زندانیان ایرانی متقبل می شوند. از جمله گرفتن وکیل یا از کانال های دیپلماتیک جهت آزادی آنها تلاش می کنند.

سخنگوی وزارت خارجه هم چنین ادامه داد: بعضی از مسوولان در نمایندگی های ما در خارج از کشور هر چند وقت یک بار با زندانیان ایرانی در خارج از کشور دیدار می کنند و تلاش می کنند در چارچوب وظایف کنسولی وزارت خارجه نیازهای آنها را برطرف سازند.

تماس ها و رفت و آمد مقامات آمریکایی به وین بی تاثیر و تلاشی بیهوده است

وی در مورد سفر چند روز آینده نیکی هیلی نماینده آمریکا در شرکت ملل به وین و دیدار او با مقامات آژانس بین المللی انرژی اتمی و انتظارات کشور عزیزمان ایران از این نهاد بین المللی گفت: وظایف آژانس مشخص هست. آژانس در گزارش های خود بارها پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهداتش در برجام را گوشزد کرده و بر آن تاکید داشته هست. این که نمایندگان آمریکا رفت و آمدهایی به آژانس داشته باشند به خود آنها مربوط می شود ولی اگر تلاش آنها در جهت ایجاد مسئله و تضعیف برجام باشد، بدانند این تلاش ها بیهوده است و به نتیجه نمی رسد. آژانس با دقت فعالیت ها و وظایف خود را دنبال می کند.

قاسمی افزود: این تماس ها و رفت و آمدها نمی تواند موثر باشد و تلاشی بیهوده هست. گرچه ممکن است با این رفت و آمدها سنگ اندازی هایی را ایجاد کنند.

سخنگوی وزارت خارجه در مورد خبر کشور عزیزمان ایران به کشورهای منطقه در دولت دوازدهم گفت: خبر ما روشن هست. ما به دنبال ارتقای روابط خود با کشورهای همسایه و منطقه هستیم. کمک به ایجاد صلح و ثبات در منطقه اولویت ما است و در دولت دوازدهم توجه خاص ای به ارتقای روابط با همسایگان صورت خواهد گرفت.

وی هم چنین به اهمیت مبارزه با تروریسم اشاره کرد و گفت: ما معتقدیم باید همه کشورهای منطقه جهت ایجاد امنیت در این منطقه تلاش کنند و با یکدیگر تعامل داشته باشند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور در مورد پیگیری حقوق شهروندی ایرانیان خارج از کشور در وزارت خارجه گفت: این موضوعی است که در معاونت کنسولی و در بخش اداره کل امور ایرانیان خارج از کشور به وزارت خارجه مورد توجه قرار گرفته است.

در ساختاربندی تازه وزارت امور خارجه شاهد کارها جدیدی در رابطه با ایرانیان خارج از کشور خواهیم بود

وی با اشاره به اهمیت عنوان ایرانیان خارج از کشور گفت: در ساختاربندی تازه وزارت امور خارجه به این عنوان توجه شده است و فکر می کنم در این بخش شاهد کارها جدیدی خواهیم بود.

بهرام قاسمی همچنین در این نشست با اظهار امیدواری مبنی بر اینکه هرچه سریعتر دور دوم نشست کارگروه های پنجگانه کاری بین کشور عزیزمان ایران و افغانستان در کابل برگزار شود، در بخش دیگری از صحبتهای خود به استانداردهای دو گانه مقامات آمریکایی از جمله رییس جمهور این کشور در ارتباط با مسائلی همچون حقوق بشر و تروریسم اشاره کرد و گفت: این استانداردها و رفتارهای دوگانه را در مورد این پرسشها همواره از سوی آمریکایی ها مشاهده کرده ایم و رفتارهای ترامپ در این زمینه امر جدیدی نیست.

یکی از مهمترین اولویت های ما در دولت دوازدهم حمایت و حفاظت از برجام و دستاوردهای آن است

سخنگوی وزارت خارجه در مورد کارها این وزارتخانه جهت حفاظت از برجام در برابر بدعهدی آمریکایی ها تاکید کرد: همانطور که آقای رییس جمهور و وزیر محترم خارجه مطرح کردند، یکی از مهمترین اولویت های ما در دولت دوازدهم حمایت و حفاظت از برجام و دستاوردهای آن هست. این عنوان را ما به طرق و شیوه های متفاوت پیگیری می کنیم. برجام یک قرارداد بین المللی و چندجانبه است و کشورهای مهم دنیا حامی آن هستند و امیدواریم با تفاهم و توافق بین المللی از برجام و دستاوردهای آن به خوبی حفاظت کنیم.

سفر باقری یک جهش و گام تکاملی در روابط فی مابین پایتخت کشور عزیزمان ایران و آنکارا بود

این دیپلمات کشورمان در پاسخ به پرسش دیگری در مورد سفر رییس ستاد نیروهای مسلح به ترکیه و بازتابهای آن گفت: این سفر که در رسانه ها نیز اخبار آن منعکس شد، سفر بی نظیری بود. ما در طی 40 سال گذشته با کشور همسایه خود در این سطح تبادل هیات نداشته ایم. آقای باقری به دعوت همتای ترک خود و در راس هیاتی بلندپایه به آنکارا رفتند. استقبال خوبی از ایشان صورت گرفت و مذاکرات مهم و تعیین کننده ای انجام شد.

قاسمی دیدار این مقام عالیرتبه نظامی کشورمان با رییس جمهور ترکیه را بسیار سازنده و مثبت بیان کرد و گفت: ایشان مذاکرات خوبی نیز با سایر مقامات دفاعی ترکیه از جمله همتای ترک خود داشتند.

این دیپلمات کشورمان ادامه داد: فکر می کنم در مورد این سفر باید کمتر صحبت کرد و باید صبر کنیم و انشاالله در آینده شاهد اثرات مثبت این سفر در روابط دو جانبه و پرسشها منطقه خواهیم بود.

قاسمی با بیان اینکه سفر انجام شده است سفر موفق و بی نظیری بود و قرار شده است که این مشورت ها ادامه پیدا کند، تصریح کرد: امیدواریم در آینده ای نه چندان دور شاهد ادامه این گفتگوها در سطوح متفاوت باشیم.

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه این سفر علاوه بر پرسشها دو جانبه، می تواند در حوزه همکاری های منطقه ای و کمک به ثبات منطقه تاثیر بسزایی داشته باشد، گفت: این نوع سفرها عموما در برهه خاصی از روابط موجود بین کشورها انجام می شود و در واقع این سفرها زمانی صورت می گیرد که روابط دو کشور از یک فاز مشخص به فاز دیگری عبور کند.

وی ادامه داد: این سفر یک جهش و گام تکاملی در روابط فی مابین پایتخت کشور عزیزمان ایران و آنکارا بود و ما آن را به فال نیک میگیریم.

وزارت خارجه جهت هماهنگی، چابک سازی و تخصصی تر شدن وظایفش اقدام به تاسیس معاونت دیپلماسی اقتصادی کرده است

بهرام قاسمی همچنین با ارائه توضیحاتی در مورد فعال شدن دستگاه دیپلماسی کشور در امر دیپلماسی اقتصادی تصریح کرد: بحث اقتصادی همواره در وزارت خارجه بحث اساسی و جدی بوده و هیچ گاه مغفول نبوده هست. ولی در حال حاضر با توجه به اولویتهای تازه در کشور و همچنین برنامه ششم توسعه و رسالت جدیدی که در امر اقتصادی جهت وزارت خارجه تعریف شده است این وزارتخانه تصمیم گرفت که معاونت دیپلماسی اقتصادی را ایجاد کند.

وی با بیان اینکه نشانه از این کارها کمک به ارتقای اوضاع اقتصادی کشور هست، افزود: همانطور که گفتم وزارت خارجه جهت هماهنگی، چابک سازی و تخصصی تر شدن وظایفش در این حوزه اقدام به تاسیس این معاونت کرده هست. در شرکت استخدامی نیز این عنوان مورد تصویب قرار داده شد و انشاالله طی هفته های آینده این معاونت شکل گرفته و به صورت تخصصی فعالیت خود را انجام میدهد.

قاسمی با تاکید بر اینکه مسئولیت وزارت خارجه تصدی گیری در حوزه های اقتصادی نیست خاطر نشان کرد: ما تسهیل کننده و هماهنگ کننده همکاری های اقتصادی و بازرگانی خارجی هستیم.

این دیپلمات کشورمان همچنین به تصمیم وزارت خارجه در جهت تقویت بخشهای اقتصادی نمایندگی های کشور عزیزمان ایران در خارج از کشور اشاره کرد و گفت: جذب سرمایه گذاری خارجی، کمک به اعزام نیروهای متخصص مازاد کشور، یافتن زمینه های توسعه صادرات غیرنفتی از جمله وظایف آنها است.

وی درهمین چارچوب بر اهمیت هماهنگی دستگاه های مسئول جهت پیشبرد این وظایف تاکید کرد.

وضعیت اعتبار پاسپورت ایرانی در بعضی از نقاط بهتر از گذشته شده است است

این دیپلمات ارشد کشورمان در پاسخ به پرسش خبرنگاری که مدعی بود اعتبار پاسپورت ایرانی در طول دولت یازدهم کم کردن یافته هست، گفت: من از اساس با این مسئله مخالفم و آن را رد می کنم.

وی با بیان اینکه نه تنها اوضاع امروز ما بدتر ازگذشته نیست بلکه اوضاع ما در بعضی از نقاط بهتر نیز شده است است تصریح کرد: جهت ورود شهروندانمان به قطر در لیست اخیر انتشار یافته این کشور قرار داریم و شهروندان و بازرگانان ما می توانند تحت شرایطی که جهت همه کشورها است جهت یک ماه به قطر سفر کنند و این عنوان تا 5 ماه قابل تمدید است.

وی با اشاره به گفتگوهای کنسولی صورت گرفته بین کشور عزیزمان ایران و دیگر کشورها و تلاش کشور عزیزمان ایران جهت تسهیل سفر اتباع کشورمان به دیگر کشورها در مورد انتشار بعضی اخبار در مورد برخورد بعضی از سفارتخانه ها با شهروندان ایرانی که جهت گرفتن روادید مراجعه می کنند تصریح کرد: این مسئله جدیدی نیست و سفارتخانه هایی که این رویکرد را داشته اند در حال ایجاد تغییراتی در روند و واکنش‌ها خود هستند.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | ایرانیان | وزارت خارجه | وزارت امور خارجه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz