پارلمان انتخابات شوراهای اسلامی انتخابات شورای اسلامی

پارلمان: انتخابات شوراهای اسلامی انتخابات شورای اسلامی انتخابات ریاست جمهوری پنجمین دوره انتخابات نامزدهای انتخاباتی انتخابات شورای شهر

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات دو معاون وزیر می‌روند ، منزل تکانی بزرگ در ورزش کشور عزیزمان ایران با قانون تازه بازنشستگی

با تصویب و ابلاغ نهایی قانون تازه بازنشستگی، آینده نگری می‌شود خانه‌تکانی بزرگی در وزارت ورزش و جوانان همراستا با سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها رخ دهد. 

دو معاون وزیر می‌روند ، منزل تکانی بزرگ در ورزش کشور عزیزمان ایران با قانون تازه بازنشستگی

منزل تکانی بزرگ در ورزش کشور عزیزمان ایران با قانون تازه بازنشستگی/ دو معاون وزیر می روند

عبارات مهم : قانون

با تصویب و ابلاغ نهایی قانون تازه بازنشستگی، آینده نگری می شود منزل تکانی بزرگی در وزارت ورزش و جوانان همراستا با سایر وزارتخانه ها و شرکت ها رخ دهد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوم مرداد در جلسه علنی، قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را اصلاح و محدودیت های جدی را در این قانون اعمال کردند تا با این اصلاحات دایره بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی محدودتر شود.

این طرح با ۱۹۴ رای موافق از ۲۴۰ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رسید که بر اساس آن به کارگیری بازنشستگان بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری زین بعد تنها مشمول بر روسای سه قوه، معاون اول رییس جمهور، نواب رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان و معاونان رییس جمهور و همچنین بازنشستگان نیروهای مسلح با تدابیر فرماندهی معظم کل قوا در دستگاه های متبوع مجاز خواهد بود.

دو معاون وزیر می‌روند ، منزل تکانی بزرگ در ورزش کشور عزیزمان ایران با قانون تازه بازنشستگی

البته طبق قانون تازه تنها دارندگان اجازات خاص رهبری، جانبازان بالای ۵۰ درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا می توانند در صورت بازنشستگی هم چنان در پست هایشان ادامه فعالیت داشته باشند.

بنابراین با توجه به تصویب قانون جدید، استانداران، معاونان استانداران همطراز با سفرا و معاونان وزرا مشمول بر قوانین و تبصره های قبلی نیستند و باید در صورت بازنشسته بودن، با صندلی هایشان خداحافظی کنند تا فضا جهت مدیران جوان باز شود.

با تصویب و ابلاغ نهایی قانون تازه بازنشستگی، آینده نگری می‌شود خانه‌تکانی بزرگی در وزارت ورزش و جوانان همراستا با سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها رخ دهد. 

با تصویب قانون تازه و اصلاحات انجام شده است باید در حوزه ورزش نیز شاهد عوض کردن و تحولات عظیم مدیریتی چه در بدنه وزارت ورزش و جوانان و چه در فدراسیون ها و کلوب ها باشیم و باید مدیران بازنشسته جای ارزش را به مدیران جوان تر بدهند.

پیش از این در لیست ۳۰ نفره بازنشستگان وزارت ورزش و جوانان نام علی رغبتی مدیرکل دفتر برنامه ریزی، محمدشروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور یکسان فدراسیون ها و برانوش نیک بین مدیرکل وزارتی وزارت ورزش و جوانان دیده می شد که این افراد و ۲۷ نفر دیگر هر کدام با توجه به تبصره هایی از جمله ایثارگری و حضور در جبهه های دفاع مقدس در پست هایشان باقی ماندند ولی توصیه جالب در اصلاح این قانون آنجاست که در طرح تازه حتی معاونان وزرا نیز مشمول قوانین تازه هستند و با توجه به وجود ۶ حوزه معاونت در وزارت ورزش و جوانان و حضور بعضی معاونان بازنشسته در این پست ها، باید دید وزیر ورزش و جوانان چه تغییراتی را در سیستم مدیریتی این وزارت اعمال خواهد کرد.

محمدرضا داورزنی، فریبا محمدیان، محمد شروین اسبقیان، برانوش نیک بین، علی رغبتی و حمیدرضا گرشاسبی از جمله مدیران شاخص ورزشی هستند که طبق قانون تازه بازنشستگی باید پست های خود در وزارت ورزش را به افراد جوانتر واگذار کنند.

دو معاون وزیر می‌روند ، منزل تکانی بزرگ در ورزش کشور عزیزمان ایران با قانون تازه بازنشستگی

در حال حاضر با توجه به خارج شدن معاونان وزرا از لیست مدیران بازنشسته ای که می توانستند در پست های مدیریتی فعالیت کنند نام دو مدیر آشنای ورزش کشور عزیزمان ایران که یکی در بخش مردان و دیگری در بخش بانوان در سال های اخیر نقش تاثیرگذاری داشتند، دیده می شود.

نفر اول که بیش از هر مدیر دیگری در سال های اخیر در ورزش کشور عزیزمان ایران نامش شنیده می شود محمدرضا داورزنی است که بعد از فعالیت هایش در پست ریاست فدراسیون والیبال، از سوی سلطانی فر به عنوان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان منصوب شد ولی با توجه به اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان، او باید با این سمت خداحافظی کند.

با تصویب و ابلاغ نهایی قانون تازه بازنشستگی، آینده نگری می‌شود خانه‌تکانی بزرگی در وزارت ورزش و جوانان همراستا با سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها رخ دهد. 

داورزنی پیش از این با توجه به تبصره قانون ایثارگری و با وجود بازنشستگی در پست معاونت ورزش قهرمانی مشغول به خدمت بود ولی با از بین بردن قانون ایثارگری باید دید سلطانی فر چه تصمیمی را راجع به این معاونت حساس خواهد گرفت.

داورزنی اخیرا در مصاحبه ای گفته که بر اساس دستور فعالیت می کند و منتظر ابلاغ مصوبات مجلس می ماند.

دو معاون وزیر می‌روند ، منزل تکانی بزرگ در ورزش کشور عزیزمان ایران با قانون تازه بازنشستگی

نفر دوم از بین معاونان وزارت ورزش و جوانان، فریبا محمدیان معاون توسعه ورزش بانوان هست. محمدیان پیش از انتصابش به عنوان پست معاونت در سمت ریاست فدراسیون اسکیت فعالیت می کرد و با توجه به آنکه او از تاریخ ۱۰ / ۷ / ۱۳۸۸ بازنشسته شرکت آموزش و پرورش به حساب می آمد و از صندوق بازنشستگی حقوق ماهیانه دریافت می کرد از فدراسیون اسکیت رفت ولی با توجه به مجاز بودن ادامه خدمت بازنشستگان در پست معاونت وزرا در قانون قبلی، محمدیان در دی ماه ۹۵ به عنوان معاون توسعه ورزش بانوان منصوب شد ولی در حال حاضر با توجه به اصلاحات اخیر قانون بازنشستگان، او نیز باید عطای خدمت در حوزه بانوان را به لقایش ببخشد.

همچنین حمید رضا گرشاسبی مدیرعامل کلوب پرسپولیس هم که سال گذشته در وقت انتصابش در این سمت حواشی مربوط به قانون بازنشستگی گریبانش را گرفته بود در همان مقطع زمانی و در 7 آذر 1396 در مصاحبه ای در این باره اظهار کرد که با توجه به ایثارگری و پنج سال حضور در جبهه های جنگ از این قاعده مستثنی شده است است.

به نظر می رسد مدیرعامل موفق پرسپولیس نیز با قانون تازه مشمول بر مدیران بازنشسته ای شود که باید از پست مدیریتی خود خداحافظی کنند.

هرچند در این گزارش زیاد به مدیران و معاونان بازنشسته وزارت ورزش و جوانان اشاره شد ولی با کمی تامل نام بسیاری از مدیران دیگر از جمله روسای فدراسیون ها و مدیران کلوب های دیگر را نیر به این لیست افزود که پیش از این با توسل به قانون ایثارگری یا عضو هیات علمی بر مسند کار نشسته بودند ولی بر اساس اصلاحات تازه مجبور به “ترک خدمت” خواهند شد. بنابراین به نظر می رسد باید شاهد منزل تکانی گسترده ای در وزارت ورزش و جوانان و در کل بدنه مدیریتی ورزش کشور باشیم.

واژه های کلیدی: قانون | جوانان | بازنشسته | بازنشستگی | بازنشستگان | وزارت ورزش و جوانان | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz