پارلمان انتخابات شوراهای اسلامی انتخابات شورای اسلامی

پارلمان: انتخابات شوراهای اسلامی انتخابات شورای اسلامی انتخابات ریاست جمهوری پنجمین دوره انتخابات نامزدهای انتخاباتی انتخابات شورای شهر

گت بلاگز وب‌گردی ستادها در خبر رسان تلگرام و اینستاگرام برپاست , شهر خالی از پوسترهای شعاری

شهرها را که قدم می‌زنی به‌جز تک‌وتوک بنرهای کاندیداهای ریاست جمهوری کمتر پوسترها به چشم می‌آید؛ تبلیغات انتخاباتی در اینترنت اوج گرفته؛ این روزها ستادها در خبر رسان تلگرام و اینستاگرام برپاست.

ستادها در خبر رسان تلگرام و اینستاگرام برپاست , شهر خالی از پوسترهای شعاری

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، درحالی که کمتر از ۱۰ روز به ماراتن نفس گیر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و دِه کشور باقی مانده، تبلیغات در اینترنت سایه سنگینی بر تبلیغات محیطی انداخته هست.

عبارات مهم : انتخابات شوراهای اسلامی – انتخابات شورای اسلامی
با نزدیک تر شدن به ۲۹ اردیبهشت ماه این فعالیت ها شکل و رنگ قانونی گرفته و کاندیداها تلاش می کنند تا با استفاده از شیوه های تازه تبلیغاتی از رقیب خود پیشی بگیرند.

البته یکی دیگر از بحث هایی که در تبلیغات این دوره از انتخابات ریاست جمهوری زیاد به چشم می خورد توجه به آداب ورسوم و لباس های محلی جهت جلب زیاد آرا در سطح استان ها و شهرهای متفاوت کشور هست.

چیزی که این میان بیش از همه جلب توجه می کند فضای سرد تبلیغات در بعضی از شهرها و استان ها بوده که به گفته بعضی از کارشناسان به علت استفاده از اینترنت و بی توجهی به تبلیغات محیطی و فیزیکی هست.

البته باید به این توصیه نیز اشاره کرد که به علت هم زمانی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و دِه زیاد توجه مردم به انتخابات ریاست جمهوری جلب شده است و انتخابات شوراها نیز در سایه قرارگرفته هست.

مردم نیز در این میان از منتخبان خود انتظاراتی دارند که می توان به ایجاد وقت های شغلی، توجه به توسعه و عمران شهری، اصلاح اوضاع معیشت، عمل کردن به شعارهای انتخاباتی، ندادن وعده های دروغین و جلوگیری از جناح بازی اشاره کرد. به نظر می رسد پرسشها اقتصادی و برطرف پرسشها معیشتی در رأس مطالبات مردمی قرار دارد.

تنور تبلیغات در بوشهر آهسته آهسته گرم می شود
در استان بوشهر هر چه که به وقت اجرای انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر و دِه نزدیک تر می شویم، تنور انتخابات نیز گرم و گرم تر می شود که نوید بخش برگزاری انتخابات پرشور و باشکوه هست.

تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از هفته های قبل به صورت رسمی و قانونی شروع شده است و در استان بوشهر نیز شاهد فعالیت هایی در ستادهای تبلیغاتی هستیم و این برنامه ها در حال زیاد کردن هست.

در حالی که هنوز تا وقت شروع وقت تبلیغات قانونی کاندیداهای شوراهای شهر و دِه حدود یک هفته باقی مانده هست، حامیان کاندیداها از هفته های گذشته تبلیغات خود را در قالب های متفاوت شروع کرده اند.

اغلب این کانال ها در مسابقه با همدیگر هستند تا شاید بتوانند تعداد اعضای خود را زیاد کردن داده و فعلا در مسابقه تعداد اعضای گروه از هم پیشی بگیرند، تا بماند وقت انتخابات.

با وجود اینکه وقت زیادی از شروع تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری می گذرد ولی هنوز خبری از حضور نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در استان بوشهر نیست و برنامه دقیقی هم اعلام نشده هست.

هر روز خبرهایی از سفرهای استانی شش کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری به دیگر استان ها شنیده می شود ولی در استان بوشهر خبری نیست و احتمال آن می رود که بعضی از کاندیداها در روزهای آینده به بوشهر سفر کنند.

در حال حاضر فعالیت ستادهای تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری در حد راه اندازی ستادها و راه اندازی بنر در بعضی نقاط شهر و استفاده از سخنران های نه چندان مشهور بوده هست.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شرایط جهت برگزاری انتخاباتی باشکوه در استان بوشهر فراهم بوده و همه مراحل برگزاری انتخابات بر اساس برنامه در حال انجام هست.

عبدالکریم گراوند با اشاره به اینکه ۸۲۸ شعبه اخذ رای در استان بوشهر تعیین شده است هست، تصریح کرد: ۶۷۱ شعبه ثابت و ۱۵۷ شعبه سیار رای در استان بوشهر تعیین شده است هست.

وی از برگزاری انتخابات در ۳۷ شهر و ۴۰۷ دِه و تیره عشایری استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در مجموع بیش از ۲۰ هزار نفر در روند برگزاری انتخابات در استان فعالیت دارند.

اما در کنار این معرفی ها و ارائه برنامه ها رفتارهای نامتعارفی نیز از سوی بعضی کاندیداها انجام می شود که در جای خود بسیار قابل تأمل بوده و به جای اینکه آرای آن ها را زیاد کردن دهد باعث می شود که ازنظر مردم رد صلاحیت شوند.

یکی از شهروندان بوشهری در این خصوص در گفت وگو با مهر اظهار داشت: بعضی افراد شرکت کننده در مسابقه انتخاباتی با رفتارهایشان به جای اینکه خود را خدمت گزار مردم بدانند، مردم را ابزاری جهت رسیدن به اهدافشان می دادند.

مسعود عابدی افزود: آن ها جهت رسیدن به اهدافشان بدون فکر همه کاری انجام می دهند و با این کارها به شعور مردم مستقیماً توهین می کنند.

عبدالکریم بهزادی یکی دیگر از شهروندان بوشهری است که اعتقاد است بعضی از کاندیداهای شورای شهر تصور می کنند که همه مردم نیازمند بوده و به همین منظور از هم اکنون بسته های حمایتی جهت جلب آرای آن ها ارائه می کنند.

وی گفت: خرید بلیت کنسرت، زمین فوتبال، استخر و شام و نهار دادن نیاز امروز جوانان این شهر نیست، پول های بادآورده خود را در جیب بگذارید و جهت داشتن آرای زیاد از فکر و ذهنتان مایه بگذارید.

تبلیغات زودهنگام داوطلبان انتخابات در چهارمحال و بختیاری
درحالی که وقت قانونی تبلیغات انتخابات شورای اسلامی شهر و دِه شروع نشده، تبلیغات داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری از طریق اینترنت و برگزاری نشست های متفاوت در منازل شهروندان آغازشده هست.

بسیاری از داوطلبان با برگزاری نشست های تبلیغاتی در منزل های خود و اقوام و دعوت از شهروندان به دنبال معرفی خود و برنامه هایشان هستند. در این نشست ها ابتدا داوطلب به معرفی خود و برنامه هایش می پردازد و سپس نشست پرسش و پاسخ برگزار می شود.

برخی از نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه نیز با ارسال پیامک های تبریک در مناسبت ها به دنبال معرفی زیاد خود هستند.

بسیاری از داوطلبان با راه اندازی کانال های خبری در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … به دنبال معرفی زیاد خود در شهر خود هستند. این داوطلبان با گذاشتن تصویر های متفاوت از معضلات شهری و بیان پرسشها شهری به دنبال معرفی زیاد خود در اینترنت هستند.

یکی از شهروندان شهرکردی اظهار داشت: در روزهای اخیر فعالیت نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهرکرد در اینترنت زیاد شده است هست.

صمیمی بیان کرد: هنگامی که از گوشی تلفن می خواهیم استفاده کنیم متوجه می شویم که ناخواسته عضو چند گروه تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … شده است ایم.

وی عنوان کرد: هنگامی که از گروه ها خارج می شویم، دوباره روز بعد شاهد عضو شدن در گروه های تبلیغاتی دیگر نامزدها هستیم و این امر مشکلی است که جهت بسیاری از شهروندان در این شهر ایجادشده هست.

رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری و مدیر ستاد پیشگیری و پیگیری به جرائم و تخلفات انتخاباتی در این زمینه گفت: تبلیغات زودهنگام نامزدهای انتخابات در اینترنت تخلف هست.

سید عبدالله موسوی تبلیغات زودهنگام در اینترنت را یکی از مصادیق مجرمانه و قابل پیگیری معرفی کرد و افزود: نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه باید در وقت قانونی مشخص شده است به تبلیغ بپردازند تا حقی از کسی ضایع نشود.

نشست های خانگی هنوز قدرت اول تبلیغات شوراها در خوزستان
انتخابات شوراهای شهر در شرایطی در حال رسیدن به نقطه اوج است که باوجود گستردگی نفوذ شبکه های اجتماعی، نشست های خانگی و صنفی هنوز قدرت خود را در خوزستان دارند.

البته اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … در عین اینکه فرصتی جهت نامزدها جهت معرفی خود بوده اند؛ تهدیدی نیز به شمار می روند و در مدت اخیر در اینترنت مواردی از قبیل تخریب نیز دیده شده است است.

البته اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … در عین اینکه فرصتی جهت نامزدها جهت معرفی خود بوده اند؛ تهدیدی نیز به شمار می روند و در مدت اخیر در اینترنت مواردی از قبیل تخریب نیز دیده شده است هست. شاید جدی ترین مورد آن پرداخت پول کلان از سوی یکی از نامزدهای تائید صلاحیت نشده به یکی از نمایندگان هیئت بازرسی استان بوده است که سروصدای فراوانی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … به راه انداخت و درنهایت صحت وسقم آن نیز معلوم نشد.

در یکی از شهرهای استان هم شایعه انصراف یکی از نامزدهای شورای شهر که بخت فراوانی جهت راه یابی به شورای شهر خود داشت، در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … منتشر شد که حتی تکذیب های آن نامزد هم نتوانست جلوی موج خبری ایجادشده در این خصوص را بگیرد.

از سوی دیگر به خصوص در اهواز و شهرهای بزرگ، امسال لیست های سیاسی حضور فعالی دارند و به نظر می رسد شانس افرادی که وارد فهرست های سیاسی می شوند، از سایر افراد زیاد است چراکه پایه رأی آن ها را به شدت اوج می برد و آن ها با اندکی اقبال مردمی از سوی هواداران خود در کنار پایه رأی سیاسی می توانند خود را در شورای شهر آینده ببینند.

از سوی دیگر در شهرهای متفاوت استان خوزستان، جمع های سیاسی و محله ای هنوز قدرت بلامنازع تبلیغات به شمار می رود و بعضی افرادی که اکنون در صحنه هستند در یک سال گذشته تلاش کرده اند هیچ مراسم ازدواجی، ختم، میلاد و …. را از دست ندهند و هر لحظه پای ثابت بوده اند.

نشست های چند نفره و چند ده نفره در این خصوص را می توان مثال زد که در محله های متفاوت از سوی نامزدها برنامه ریزی شده است است و افراد فراوانی جهت اثبات رفاقت، وفاداری و هواداری خود به نامزدهایی که درصحنه هستند، در منزل خود و یا سایر اقوام و دوستان اقدام به برگزاری جلسات می کنند.

به گفته افراد فعال در صحنه انتخابات شوراهای شهر استان، نشست های محله ای، قبیله ای، صنفی، سیاسی و قومی هنوز قدرت خود را در برابر اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … از دست نداده و اصولاً مردم خوزستان به افرادی که از نزدیک دیده اند و با آن ها صحبت کرده اند زیاد اعتماد می کنند تا افرادی که تمرکز خود را روی اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … قرار داده اند.

عکس گرفتن با کارگران خدمات شهرداری، کودکان معلول و حتی سرطانی، شیوخ و خان ها و افراد بانفوذ مردمی هم از آن دست فعالیت هایی است که بعضی نامزدهای انتخاباتی از آن استفاده کرده اند ولی قطعاً این موارد دیگر قدرت خود را جهت ریختن رأی های بی شمار در سبد نامزدها از دست داده هست.

مطالبات همدانی ها از کاندیداها
در استان همدان نیز بر اساس اخبار رسیده نامزدهای تائید صلاحیت شده است شوراها با ایجاد گروه های انتخاباتی، برگزاری جلسات و مهمانی های متعدد در منازل شهری و روستایی جهت زیاد کردن محبوبیت، شهرت و جذب حداکثری طرفدار تلاش می کنند.

برخی کاندیداها که در میان آن ها صورت هایی از جنس دکتر، بازاری و بازنشسته نیز دیده می شود از چند ماه پیش با برپایی و برگزاری مهمانی های خانگی در محافل دوستانه در مناطق حاشیه شهر، حضور خود درصحنه انتخابات را اعلام کرده و خبرهای رسیده حاکی از آن است که هزینه های زیادی نیز صرف پذیرایی از مهمانان این مراسم می شود.

یک شهروند همدانی در این خصوص بابیان اینکه افکار عمومی باید بداند که هر بحثی چه بحث تبلیغات انتخاباتی چه مباحث دیگر اگر به مردم ضربه بزند خلاف شرع و حرام هست، گفت: فعالیت زودهنگام کاندیدای انتخابات شورای شهر در همدان قانونی نیست.

محمدحسین اسدی گفت: هنگامی که قانون یک هفته را جهت تبلیغات انتخاباتی قرار داده بعد این مسئله در مورد همه یکسان است و متولیان امر انتخابات نیز نباید اجازه دهند سریعتر از موعد فعالیت های انتخاباتی شروع شود چراکه این حرکت قابل قبول نیست.

احمد نیاورزی یکی از شهروندان همدانی بابیان اینکه باید به فکر حل پرسشها شهر بود و با وعده های دروغین ناامیدی را در جامعه رواج نداد، گفت: جهت گزینش فرد اصلح در این حوزه باید در مورد افراد و سابقه فعالیت آن ها تحقیق و بررسی کرد.

وی با اشاره به اینکه آنچه در گزینش فرد اصلح مهم است تعهد و عمل به برنامه هایی است که وعده می دهد، عنوان کرد: شهروندان زمانی میل به به شرکت در انتخابات دارند که نتیجه گزینش های قبلی خود را ببینند.

نیاورزی خاطرنشان کرد: آن ها بر مبنای وظیفه شهروندی و وظیفه در انتخابات شرکت می کنند تا افرادی که گزینش می شوند بتوانند گره ای از پرسشها مردم باز کنند.

شهروند همدانی در ادامه افزود: کسانی که به عنوان داوطلب در انتخابات شورای اسلامی شهر عضویت می کنند باید تنها باهدف حل پرسشها مردم و شهر و داشتن شهری بهتر قدم در این عرصه بگذارند چراکه در برابر شهروندان مسئول اند.

فضای مجازی اولویت اول تبلیغات در فارس
با نزدیک شدن به وقت انتخابات علاوه بر فضای عمومی کشور، اینترنت نیز جهت خود دارای جایگاه بالایی شده است که با راه اندازی گروه های متفاوت نظرات گوناگونی در خصوص کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای شهر بیان می شود.

شهر شیراز نیز طی چند روز گذشته با اعلام فهرست های انتخاباتی شورای شهر فضای جدیدی را تجربه می کند.

شهر شیراز نیز طی چند روز گذشته با اعلام فهرست های انتخاباتی شورای شهر فضای جدیدی را تجربه می کند، علاوه بر دو جناح سیاسی، فهرست های مختلفی ازجمله اصناف، اهالی فرهنگ و هنر، جامعه مهندسین، متخصصین، فرهنگیان و … ارائه شده است که اولویت هرکدام در دست گرفتن اینترنت شهر هست.

هرچند که در این فضا نیز شیطنت هایی انجام می شود و بعضی افراد با بی اخلاقی فهرست های غیرمتعارف ارائه می کنند ولی در ساعاتی از شبانه روز گروه های حامی ائتلاف ها و کاندیداهای خاص مناظره هایی را شروع می کنند.

یکی از اعضای شورای شهر شیراز و کاندیدای دور پنجم انتخابات با اشاره به اینکه اولویت امروز در اختیار گرفتن اینترنت هست، گفت: همان گونه که رسانه های اینترنتی مانند خبرگزاری ها طی چند سال گذشته توانسته اند فضای رسانه ای کشور و دنیا را در اختیار بگیرند در خصوص نوع تبلیغات نیز اینترنت کارایی بیشتری دارد.

وی ادامه داد: میزان هزینه در رسانه های مکتوب اوج است و درعین حال امروز گروه کمی از مردم وقت جهت خرید و مطالعه روزنامه تخصیص داده شده است می دهند ولی اینترنت همراه اکثر مردم هست.

این کاندیدای انتخابات شورای شهر شیراز یادآور شد: اینترنت به گونه ای این اجازه را به کاندیداها می دهد که با افراد متفاوت بحث کرده و نظر آن ها را جلب کنند.

یکی دیگر از کاندیداهای انتخابات شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه نمی توانیم علی رغم جریان تبلیغاتی روز دنیا حرکت کنیم، گفت: زمانی که مردم استفاده از اینترنت را تا این اندازه جهت خود در اولویت قرار داده اند کاندیداها نیز باید از این وقت جهت خود استفاده کنند.

وی افزود: مگر می شود زمانی که مردم علاقه به استفاده از اینترنت دارند کاندیداها به طور سنتی به فکر تبلیغات در رسانه های مکتوب باشند.

تلفیقی از تبلیغات سنتی و مدرن در کهگیلویه و بویراحمد
شور انتخابات در کهگیلویه و بویراحمد هم چندی است آغازشده و بحث بر سر انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر نقل محافل متفاوت است و همه خود را جهت گزینش اصلح آماده می کنند. در این میان می توان گفت کهگیلویه و بویراحمد جزو نخستین استان هایی بوده که تنور انتخابات شورای شهر در آن گرم شده است هست.

نامزدهای این انتخابات از دو روش سنتی و مدرن جهت معرفی خود استفاده می کنند. دیدار منزل به منزل و حضور در مراسم متفاوت ازجمله مراسم ختم و چهلم و… یکی از روش های سنتی نامزدهای این انتخابات هست.

در کنار آن استفاده از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … نیز در دستور کار نامزدهای شورای شهر قرارگرفته به طوری که صدها کانال تلگرامی طی ماه های گذشته ایجادشده هست. حتی تبلیغات شوراهای شهرهای کوچک و روستاها هم چندی است که در اینترنت آغازشده است و هرکدام از نامزدها می خواهد در این عرصه گوی سبقت را از دیگری بربایند.

گاهی نیز این کاندیداها با شعارهایی غیرقابل انجام و بدون مطالعه گام در مسیر جلب آرای مردم می گذارند که البته به نظر می رسد با این روش ره به جایی نبرند. در این میان منزل به منزل رفتن و تبلیغ و دورهمی های انتخاباتی بااهمیت ترین راهی است کاندیداها جهت تبلیغ برگزیده اند. در این روزها منزل ای نیست که حتی جهت یک بار حضور نامزدها را تجربه نکرده باشد.

فتاح محمدی مدیر ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد تعداد نامزدهایی که جهت گزینش شورای شهر و دِه در این استان نام نویسی کردند را چهار هزار و ۶۳۸ نفر بیان کرد و افزود: از این تعداد، ۷۲۶ نفر در حوزه شهری و سه هزار و ۹۱۲ نفر نیز در حوزه روستایی نام نویسی کردند.

وی با بیان اینکه از این تعداد داوطلب انتخابات شورای شهر و روستا، ۳۳۷ نفر زن و چهار هزار و ۳۰۱ نفر مرد بودند گفت: ۱۷ شهر و ۷۴۰ دِه در استان واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه بودند که از تعداد کل روستای واجد شرایط عضویت ۷۰۶ دِه کامل و نهایی شد و ۳۴ دِه نیز به حدنصاب نرسید.

اما در این میان انتخابات ریاست جمهوری هم حال و هوای دیگری دارد که خود را از فضاهای مجازی به میان مردم کشانده هست. تحلیل ها و گفتمان ها در هر جمعی به میان می آید و هیچ کس نیست که ساعاتی از روز خود را به بحث در این رابطه نگذرانده باشد.

ستادهای شش کاندیدا در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شده است و مردم نیز خود را به ستادها می رسانند تا بتوانند گزینه ای مناسب گزینش کنند. تبلیغات در فضایی آرام و به دوراز تنش و با بیلبوردها و بنرها در صحبت ها و تجمع ها ادامه دارد و مردم در انتظار سفرهای کاندیداها به استان هستند.

مناظره ها ولی در این میان نقش مهمی در گفتمان ها و بحث های داغ انتخاباتی دارد و این روزها در وقت مناظره ها خیابان ها خلوت تر می شود و هر کس تلاش می کند برنامه های کاندیداها را بشنود تا کمکی جهت گزینش فرد اصلح باشد.

حسین ازجمله کسانی است که جهت مناظره روزشماری می کند و به گفته خودش ساعت ها با دوستانش در خصوص مناظره ها بحث و گفتگو کرده هست.

وی مناظره ها را راه مناسبی جهت گزینش فرد اصلح می داند و می گوید: آینده چهار سال از عمرم را تصمیم گیری های مدیر جمهور آینده رقم می زند، بعد باید جهت عالی ترین روزهای عمرم ارزش قائل باشم و فرد اصلح را گزینش کنم که کشور را در همه زمینه ها به سمت پیشرفت و توسعه برساند.

یزد؛ فضای شهر هنوز آرام است
در یزد ولی فضای شهر هنوز آرام هست، خبری از پوسترها و تبلیغات خیابانی نیست و تنها ستادهای انتخاباتی در سطح شهر فعال شده است و چند پوستری از کاندیداها در اطراف ستادها به چشم می خورد و ظاهراً همه مراقب اند تا در خارج از وقت تعیین شده است جهت تبلیغات، دست به اقدامی جهت تبلیغ نزنند.

اما کمی آن سوتر، نه خیلی دور در همین حوالی، گروه های تلگرامی است که یکی بعد از دیگری در حمایت از کاندیدایی اعم از ریاست جمهوری یا شورای شهر تشکیل می شود. هر صبح با ورود به فضای مجازی، افتخار عضویت در ده ها گروه و کمپین و کانال تلگرامی نصیب می شود که تقریباً در هیچ یک از آن ها نمی توان به درک درستی از تبلیغات نامزدی از نامزدهای انتخابات رسید.

برخی از این گروه ها نیز فامیلی است و گرچه به نام کمپین حمایت از یک کاندیدا راه اندازی شده است ولی اغلب به احوالپرسی اقوام از یکدیگر و انتشار تصاویری از مهمانی ها و سفرهای احتمالی می گذرد و در این میان گاه استیکری یا تصویری از نامزد موردنظر منتشر می شود.

برخی رسانه ها با تشکیل یک تیم و هزینه چندمیلیونی اقدام به ایجاد استودیو کرده اند و با مجوز و بی مجوز جهت خود مناظره های تلویزیونی به راه انداخته اند و نامزدهای انتخابات شورا را به شرکت در این مناظره ها با پرداخت هزینه هایی قابل توجه دعوت می کنند.

صرف نظر از اینکه بعضی از این تیزرها زیاد شبیه فیلم های عروسی هست، ولی به خوبی توانسته در بین نامزدهای عاشق میکروفن و دوربین جای خود را باز کند چون هزینه ای به مراتب کمتر از مناظره های ضبط شده است در استودیوهای شخصی دارد.

برخی نامزدها نیز بسیار هوشمندانه در اعیاد شعبانیه در منازل خود مراسم های مولودی برپا کردند و با فراخوان عمومی و راه اندازی پوسترهای بزرگ در مناطق متفاوت شهر، مردم را به شرکت در مولودی دعوت کرده اند و از این فضا جهت تبلیغ خود به خوبی استفاده کرده اند.

تبلیغات اتوبوسی نیز شیوه جالب و جدیدی است که گرچه ظاهری سنتی دارد ولی به خوبی می تواند به معرفی کاندیداها بپردازد.

در اتوبوس هایی که اغلب در مسیر دانشگاه یزد تردد می کنند، دختران دانشجوی جوان با در دست داشتن تصویری از کاندیدای موردحمایت خود به صورت صورت به صورت با مسافرانی که اغلب آن ها نیز دانشجو هستند، اقدام به تبلیغ به شیوه های خاص خود می کنند.

به نظر می رسد همه این فعالیت ها اعم از فعالیت های تبلیغاتی در اینترنت و تلگرامی تا تبلیغات صورت به صورت غیرقانونی باشد و قانون جهت همه این شیوه ها زمانی خاص را مدنظر قرار داده هست.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد در مورد آمار کاندیداهای تأیید صلاحیت شده است گفت: ۹۸.۳ درصد کاندیداهای عضویت شده است تأیید صلاحیت شده است اند.

محمدعلی طالبی ادامه داد: با آخر یافتن مهلت پیگیری به صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه در هیئت های نظارت، صلاحیت ۳ هزار و ۶۵۲ نفر از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و دِه در استان تأیید شد.

وی یادآور شد: از مجموع این تعداد هزار و ۳۳۳ نفر وارد شوراهای شهری و روستایی خواهند شد که از این تعداد ۱۱ نفر متعلق به شهر یزد در مرکز استان هستند.

منبع:مهر
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انتخابات شوراهای اسلامی | انتخابات شورای اسلامی | انتخابات ریاست جمهوری | پنجمین دوره انتخابات | نامزدهای انتخاباتی | انتخابات شورای شهر | داوطلبان انتخابات | شبکه های اجتماعی | انتخابات شوراها | برگزاری مهمانی | ستاد انتخابات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz